Bize Mesaınız mı Var ?

 

Masa Takip Sistemi

Restaurant Masa Takip Sistemi

Restaurant Masa Takip Sistemi, Ar-Ge yatırımları sonucunda üretilmiş ve hala geliştirilmeye devam edilen yeni nesil teknoloji ürünüdür. Ülkede ilk olma (çalışır durumda) ünvanını taşıyan masa takip sistemimiz sizler için piyasa sürülmüş ve kullanımınıza hazır hale getirilmiştir.<br />

Masa Takip Sistemi Nedir ?

Masa Takip Sistemi, büyük ölçekli restaurant-kafeler için geliştirilmiş olup, garsonların siparişi teslim etmeleri gereken masayı kolaylıkla bulmalarını sağlayan işletme ve personelin verimliliğini arttıran bir sistemdir.<br />

Yandaki resimlerde, projemizin şuan ki cihazları ve ilk ürettiğimiz cihazların görselleri mevcut olup, hala gelişmekte olduğunun göstergesidir.

İlk Cihazlarımız, ebat olarak büyük olması, bize hacmen küçültecek ve daha ergonomik yapıya dönüştürmemiz gerektiği inancına kapılarak işleyişini değiştirmeden ebatlarını değiştirdik.

Sistemin Avantajları Nelerdir ?
 • Masa Takip Sistemi, işletmenizin kalitesine kalite, gücüne güç katması için tasarlanmıştır. Rekabet de fark yaratacak, kendi işletmenize yaptığınız yatırımlar ile müşterilerinizin ilgisini ve memnuniyetini kazanmanıza olanak sağlayacak ve size kattığı avantajlardan dolayı ilk tercih edilen olmanıza imkan sağlayacaktır. İşletme ve personel verimliliğini , servis hızını ve müşterinizin memnuniyetini arttıracak nitelik taşıyan MASA TAKİP SİSTEMİ, özellikle büyük çaplı restaurant & cafelerde servis hızının düşüklüğü ve bu sorundan kaynaklı müşteri şikayetlerini sonlandırdığı, sistemimizi tercih eden işletmeler tarafından gözle görülür bir şekilde azaldığı gözlemlenmiştir.

Avantajlarını Özetlemek Gerekirse ;

Rekabet de avantaj sağlamak

Müşteri memnuniyeti kazanmak

İşletme verimliliğini arttırmak

Personel verimliliğini arttırmak

Hizmet kalitenizi arttırmak

Restaurant & Cafe, işletme içi kontrol kolaylığı sağlamak

Sistemin Yazılımsal İşleyişi

Sistemin yazılım kısmı; catsArduino.exe uygulaması temelinde oluşturulmuş olup, 1. Giriş 2. Ana Ekran 3. Güncelleme modülleriyle donatılmıştır.

Giriş ekranı, sistemi kullanacaklar için kullanıcı adı ve şifre ekranıdır. Bu aşamadan sonra Ana ekran da;

2.1. Dinleyici

2.2.Bekleme Ekranı

2.3. İkinci Ekran

2.4. Tanımlamalar

2.5. Rapor ve İstatistik

2.1. Dinleyici; Ana Ekranla birlikte açılan mini bir ekrandır ve programın altında çalışır. Dinleyici, masalardan gelen bütün sinyalleri topladığını ve bunu veri tabanında toplayarak ekranlara göndermesine yarayan bir eklentidir

2.2. Bekleme Ekranı

Bekleme Ekranı, Siparişi oluşturulmuş müşterinin, Kart ve Masa bilgilerinin toplandığı ve siparişin hangi müşteriye ait olduğunu gösteren ‘’Garsonların’’ kullandığı ekrandır.

2.3.  İkinci Ekran;

İkinci Ekran, Bekleme ekranın çoklu ortamlara dağıtılması işlemidir. Bilgisayar ekranlarının haricinde lcd ekranlar için düzenlenmiştir.

2.4. Tanımlamalar;

Tanımlamalar ekranı 3 bölümden oluşur ve sistemin kuruluş aşamasında tanımlamaların eksiksiz ve doğru yapılması gerekilen modüldür. Bu kısımda, Kullanıcı tanımlama, Masa Kartı Tanımlama ve Masa Tanımlamaları yapılmaktadır.

2.5. Rapor Ve İstatistik; Kullanım sırasında almak istediğiniz işletme verileri ve raporlarını sizlere görüntüleyen ve masa üstü cihazların şarj yüzdelerini gösteren ekrandır.

Sistem Cihazları Ve Kullanım Modülleri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore
 • 1- MASA ÜNİTESİ
 • 2- OKUYUCU
 • 3- YÜKSELTİCİ
 • 4- ALICI
 • 5- MANYETİK KART YA DA KEYFOBS
1. Masa Ünitesi
 • Masa Ünitesi,  her masada bulunan ve o masanın numarasını teşkil eden cihazdır. Bu cihazın numarası isteğe göre ayarlanabilir. Cihaz üzerindeki buton «Garson Çağrı Butonudur.»
 • Müşteri, kasada ödemesini yaptıktan sonra kasadan aldığı kartı bu cihaz üzerinde yerleştirir ve sistemde kart numarası-masa numarası(Masa Ünitesi numarası) eşleşmesi sağlanmış olur.
 • Eğer bilgi alıcıya doğru şekilde ulaşmış, kart no-masa no eşleşmesi sağlanmış işe cihaz üzerindeki yeşil led yanacaktır.
 • Eğer cihazda Garson Çağrı butonu mevcut ise, bu butonun kullanımı sadece cihaz üzerinde kart mevcut ise mümkün olacaktır.
 • Masa Ünitesi’ nin üzerinde yazılım güncellemek ve şarj etmek için mini USB portu bulunmaktadır.
 • Masa Ünitesi belirli periyotlarda devreye girerek güç tasarrufu yapmaya çalışmaktadır. (30sn, 45sn, 1dk, 7dk, gibi), Bu seçenek yazılımdan tek tuşla kullanıcı tarafından ayarlanabilmektedir.b2cebad4-ce1d-440f-a30d-de7e40bcefcf
2. Okuyucu
 • Okuyucu, bilgisayara bağlı çalışan bir birimdir. Üzerinde sadece bilgisayara bağlantı için USB port bulunur.
 • Sistemin işleyişinde 2 görevi vardır;1- Kart Tanımlamaları2- Sipariş Silme
 • Resimde görülen 1 numaralı karttır. Bu kartın “1 numaralı kart” olduğunu sisteme tanıtmamız gerekir. Bu işlem çok basittir ve Okuyucu ile yapılabilmektedir. Bu işlemin kapsamlı anlatımı Yazılım Kullanım Kılavuzunda mevcuttur.
 • Garson siparişi müşteriye teslim ettikten sonra Masa Ünitesi üzerindeki kartı alır, bilgisayara bağlı bulunan «OKUYUCU» ya okutur ve siparişin teslim edildiğini sisteme bildirir.
 • ef1ec997-7a20-46ec-97f9-8da1755c50a1
3. Yükseltici

Masa Ünitesinden gelen verileri bilgisayarda takılı bulunan Alıcı’ ya aktarır. Restaurantın büyüklüğüne göre sayısı arttırılabilir. Kullanımı çok basit olup, prize takmak yeterlidir.

4a488ee1-a18f-4507-9afb-d2d3d33eec11

4. Alıcı

Yükselticiden gelen bilgileri (Kart numarası, masa numarası, şarj bilgisi, garson çağrısı gibi) alıp, bilgisayara ileten cihazdır. Alıcı Ünitesi direkt olarak bilgisayara bağlıdır.

2017 Ürün Kataloğu Ve Fiyat Listesi